Aktuality

Kúsok umenia na dosah ruky

Spojili sme sily a spoločne s Galériou EUROPEAN ART house premenili naše priestory na dočasnú mini galériu. Vystavované diela nájdete vo foyer na recepcii budovy a taktiež v priestoroch kaviarničky na 2. poschodí. 

Všetky priestory s vystavenými dielami prístupné aj pre verejnosť počas pracovných dní v čase od 08:00 do 16:30 hod

A aby sme potešili aj ostatné vaše zmysly, o to sa postarajú chutné raňajky, obed či kávička z našej reštaurácie, ktorú nájdete na prízemí budovy Facility System Hub® :)

Tešíme sa na vašu návštevu.


O Galérii EUROPEAN ART house s jej riaditeľkou, Mgr. Ľubicou Vlkovou

Ľubka, čo vlastne znamená EUROPEAN ART a kde sa vzal?

Projekt EUROPEAN ART vznikol s cieľom vytvoriť priestor pre jednoduchú a rýchlu prezentáciu súčasnej tvorby profesionálnych aj neprofesionálnych umelcov z celej Európy. Našim hlavným cieľom je vytvorenie umeleckej komunity a akejsi databázy aktívnych európskych umelcov, škôl, galérií a organizácií, kde môžu svoje diela ich autori konzultovať, zdieľať, predávať, hodnotiť a tak sa inšpirovať, posúvať, podporovať v ďalšej tvorbe.

Samotná myšlienka EUROPEAN ART vznikla rýchlo, jej rozvoj bol však veľmi zdĺhavý. Našťastie teraz, po rokoch plánovania, dizajnovania a programovania, sa s hrdosťou pozeráme na to, čo sa nám podarilo zvládnuť. Veľkú radosť nám robí aj nová Galéria EUROPEAN ART house v Nemšovej, ktorá vytvára miesto pre stretávania sa výtvarníkov, milovníkov umenia, tvorbu výstav, slávnostných vernisáží, workshopov a kde si môžete nájsť a zakúpiť umelecký kúsok alebo výtvarné dielo.


Kto sú umelci, ktorých diela sú vystavené?

Autori, ktorých diela sú vystavené v priestoroch Facility System Hub®, sú výtvarníci z Galérie EUROPEAN ART house. Aj touto formou sa snažíme prezentovať ich tvorbu a dostať ju i samotných výtvarníkov bližšie k ľuďom.


Kde možno o projekte a galérie European Art nájsť viac informácií?

Všetky potrebné informácie je možné nájsť na portáli www.europeanart.eu. Ten nie je určený len pre jednotlivcov, ale aj pre umelecké organizácie rôzneho typu (umelecké školy, galérie alebo organizácie späté s umením) a širokú verejnosť. Tu im dávame priestor nielen pre začlenenie sa do cielenej výtvarnej komunity, ale aj priestor pre ich lepšiu propagáciu a cielené zvýšenie povedomia verejnosti o ich existencii, aktivitách a službách.

Avšak veľmi radi uvítame všetkých milovníkov umenia aj v našej Galérii v Nemšovej.


Krátky príbeh EUROPEAN ART-u

Sme milovníci umenia a často sme v kontakte s ďalšími autormi umeleckých diel, alebo ich obdivovateľmi. Z vlastných i sprostredkovaných skúseností tak vieme, aké problematické je pre umelcov dostať svoju tvorbu medzi ľudí a živiť sa ňou. A naopak, aká zbytočne zložitá býva cesta ľudí k umeniu. Pomocou internetového portálu ich však vieme nielen o umelcoch informovať, ale priam im naservírovať umenie "rovno pod nos". ;)


Vystavené diela

DŽEZOVÝ VEČER I. / JAZZ NIGHT I. - (Ľubica Vlková)

POSTOJ / ATITUDE – (Ľubica Vlková)

VŠECHNO JE JINAK  - (Vladimír Kudlík)

BACULKA – (Vladimír Kudlík)

PUTO II. – (Juraj Jaroš)

HODINOVÁ PLAVBA V MINULOM ČASE I. - (Juraj Jaroš)

MÚZA II. – (Mykola Biloshytcky)

DEJA VU – (Oksana Lukomska)

MAJA – (Jaroslav Svetlík)

HVIEZDNY ČAS – (Jaroslav Svetlík)

DAR II. – (Jolana Palajová)

ZÁTIŠIE SO STUDŇOU – (Jolana Palajová)

 

Trvanie výstavy diel v priestoroch Facility System Hub® a ceny diel:

Výstava trvá do 31.01.2018. Vstup počas pracovných dní v čase od 08:00 do 16:30 hod.

Vstupné:  bez vstupného.

Všetky vystavované diela sú taktiež predajné. V prípade záujmu kontaktujte prosím priamo Galériu EUROPEAN ART house telefonicky +421 903 697 886 alebo e-mailom na lubka@creatived.sk.

Galéria

Kúsok umenia na dosah ruky
Kúsok umenia na dosah ruky
Kúsok umenia na dosah ruky

Newsletter

Spojte sa s nami


Facility, s.r.o.
Bratislavská 614
911 05 Trenčín
zobraziť na mape

032/7444 999


Facebook YouTube LinkedIn

© 2024 Facility, s.r.o. / Vytvorilo Frio